Süllü’den Anne Sütü Projesi’ne tepki

Süllü’den Anne Sütü Projesi’ne tepki

Saadet Partisi Ereğli İlçe Başkanı Ömer Süllü yazılı bir açıklama yaparak Anne Sütü Merkezi Projesi’ne tepki gösterdi.

Süllü açıklamasında şu ifadelere yer Verdi: “Sağlık Bakanlığınca AB uyum süreci kapsamında uygulamaya konulmak istenen eski adıyla Anne Sütü Bankası yeni adıyla Anne Sütü Merkezleri denilen sistemi Sağlık Bakanlığı millete rağmen ısrarla devreye sokmaya çalışmaktadır.

Eşcinsellere dernek kurma hakkı tanıyan, zina suçunu kaldıran, nüfus cüzdanlarından din hanesini çıkaran hükümet şimdi de, cüretkâr girişimlerinden biri olan “Anne Sütü Merkez” projesi ile bu ülkenin manevi damarlarında telafisi mümkün olmayan zararlara yol açacak bir süreci başlatmış olacaktır. Evet, bizim inancımızda süt kardeşliği denen bir olgu vardır.Fakat, İslam fıkhına göre süt kardeşlerin birbirlerine  evlenemeyeceği  gerçeği ortada  iken  böylesine garip ve bir o kadarda dehşet  verici olayın Türkiye’de uygulanmaya konulmak istenmesi büyük bir gaflettir. İlk bakışta son derece masum ve iyi niyetli gibi görünen bu projenin itikadı açıdan doğuracağı sakıncaların bir an evvel gündeme alınmasını istiyoruz.

Diyanet İşleri Başkanlığının ve çeşitli sivil toplum örgütlerinin karşı çıkmasına rağmen, Sağlık Bakanlığının projeden geri adım atmadığını gözlemliyoruz. Bu halka rağmen sürdürülen bir projedir. Halka rağmen icraat yapılmaz. Ülkemizde daha idrar tahlilleri bile karıştırılırken, bir insanın sağ yerine sol bacağı kesilirken, kitle diye böbreği alınırken, kimin ne kadar vergi vereceği takip edilemezken, zinaya izin veren, genelevlerden vergi alan hükümetin yıllar boyu bir sütün takipçisi olup, sütkardeşlerin evlenmelerine engel olacak düzenlemeler yapacağına inanmamızı nasıl bekleyebilirler?

İnsanlara kimlik verileceğini söyleyen Sayın Bakanımıza soruyoruz: Sokakta yürürken kimliğini kaybeden bir şahsın üzerine onlarca şirket kurulması haberlerine şahit olduğumuz bu ülkede süt kimliği kaybolan bir vatandaşın başına neler gelecek? Bir yanlışlık sonrası iki sütkardeş evlense, yıllar sonra çoluk-çocuğa karışınca bu yanlışlık fark edilse çözümünüz ne olacak?  Sütannelerin ve sütten yararlanan bebeklerin kimliği tutulmuş olsa bile, yapılan en küçük bir ihmal veya kargaşa, geri dönüşü olmayan büyük sıkıntılar yaşatacaktır.

Süt Bankalarına verilecek sütten içen karşıt cinsten iki insanın yıllar sonra evlenmek için bir araya gelemeyeceğini kim garanti edebilir. Sağlık sisteminin içine sokulacak böyle bir virüs, toplumumuzun inancına, fıtratına, kültürüne tamamen zıttır, ahlak ve maneviyat bozucudur.

Bu girişim tamamen neslin bozulmasına yönelik bir uygulamadır. Bunu Türkiye’de gerçekleştirmek isteyenler yarın Allaha hesap veremeyeceklerdir. Onun için Sağlık Bakanlığı bu yanlış kararından biran önce vazgeçmelidir” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.