Suriye'deki seçimlerin bağlayıcılığı yok

Suriye'deki seçimlerin bağlayıcılığı yok

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'le birlikte gazetecilerin gündemle ilgili sorularını yanıtlıyor.

Suriye'de yapılacak olası seçimleri nasıl değerlendiriyoruz?

Bundan öncede getrdikleri sandıkta yapılan seçimlerde çok sağlıklı sonuçlar çıkmamıştır. O yüzden böyle bir ortamda yapılacak seçimin sonucu bellidir.

Azerbeycan ile ilgili yatırımları nasıl görüyorsunuz?

Gayet güzel girişimler var. Azerbeycan'daki yatırımlarımız 10 milyar dolara ulaşmıştır. Bu rakamın 20 milyar dolara çıkarılması için çalışıyoruz.

Azerbeycan Cuhmurbaşkanı İlham Aliyev

Vizeler kalkacak mı?

Bütün sahalarda meseleleri hallediyoruz. Vize konusunda bundan önce Türkiye tüm Türki Cumhuriyeti ülkeleri ile ilgili vizeleri kaldırdı. Bugün bu mesele konuşuldu. Tanınmış isimler, bürokratlar, ve işadamları için gerekli çalışmalar yapılıyor ancak sıradan Türk vatandaşlarının vizesiz Azerbeycan'a girişi için çalışmalarda sürüyor. Fakat şuan itibari ile vizesiz giriş mümkün değil.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan

Ermenistan, Azerbeycan meselesi ile ilgili görüşleriniz neler?

Bize göre işkal altındaki topraklardan Ermeniler'in çıkmasını istiyoruz. Bu noktada duruşumuz, Ermenistan ile ilgili attığımız adım neyse tavrımız da devam edecektir. Burada Azerbeycan'ın yanında olmaya devam edeceğiz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.