Tarihin en demokratik dönemini yaşıyoruz

Tarihin en demokratik dönemini yaşıyoruz

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Türkiye’nin cumhuriyet tarihinin en güçlü, en müreffeh, en demokratik ve en şeffaf dönemini yaşadığını söyledi.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Türkiye’nin cumhuriyet tarihinin en güçlü, en müreffeh, en demokratik ve en şeffaf dönemini yaşadığını söyledi. Bağış, “Bugün, Türkiye geçmişe göre çok daha iyi bir noktada ama geldiğimiz noktayla hiçbir şekilde yetinemeyiz” dedi.

Bağış, Esenler Belediyesi’nin Havaalanı Mahallesi’nde düzenlemiş olduğu sokak iftarına katıldı. İftar programında konuşma yapan Bağış, “Aranızda bulunmaktan, sizlerle bu iftar sofrasını paylaşmaktan, ama hepsinden önemlisi sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını size getirmekten büyük onur duyuyorum. Gösterdiğiniz konukseverlik için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Bu yıl Kadir gecesinin AK Parti’nin 11. kuruluş yıldönümüne denk geldiğini ifade eden Bağış, “Tevafuku görüyorsunuz. İstanbul İl Başkanlığımız, herkes kendi ilinde sorumlu ilçesinde o gece teşkilat iftarında bulunsun dedi. Bende o gün kendi seçim bölgemde, Ataşehir’deki kardeşlerimle birlikte olacağım” diye konuştu.

Bugün Türkiye’nin geçmişe nazaran çok daha iyi bir noktada olduğunu, ama gelinen noktayla hiçbir şekilde yetinilemeyeceğini belirten Bağış, şunları kaydetti: “Türkiye Cumhuriyeti, cumhuriyet tarihinin en güçlü, en müreffeh, en demokratik ve en şeffaf dönemini yaşıyor. Bunun mimarları sizlersiniz. Rahmetli Menderes’in ‘yeter söz milletindir’ diyerek başlattığı Avrupa Birliği sürecinin bugünkü en önemli savunucusu olan ve ‘söz de, karar da milletindir’ diyen sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sizler sahip çıktınız. Kimileri ona muhtar bile diyemez derken onunla birlikte yol yürüdünüz ve neticelerini ülke olarak almaya başladınız. Türkiye, dünyanın 26. büyük ekonomisiyken 16. büyük ekonomisi haline geldi. Allah’ın izniyle 2023 yılında cumhuriyetin 100. yılında dünyanın en güçlü 10 ülkesinden biri olacağız. Bunu sizlerin desteğinizle ve duasıyla inşallah başaracağız. Yeter ki bu ülkede istikrarımızı sahip çıkalım, ötekileştirmeyelim, birbirimizi olduğumuz gibi kabul edelim. Ramazan’ın kelime anlamı ateşi yutan demektir. Birbirimizin ateşini yutabilmeliyiz. Birbirimize empati kurabilmeliyiz. Birbirimizin derdini paylaşabilmeliyiz.”

Bağış, Havaalanı Mahallesi’nde gerçekleşen iftar töreni sonrasında çocuklarla bir araya geldi ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.