Tayyip Bey eski Tayyip Bey değil

Tayyip Bey eski Tayyip Bey değil

Başbakan Erdoğan’ın davetini kabul ederek AK Parti’ye geçiş için partisinden vize alan HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, il başkanlarını bu sözlerle ikna etmiş.

Başbakan Erdoğan’ın davetini kabul ederek AK Parti’ye geçiş için partisinden vize alan HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş’un, kendisine vize verilen İl Başkanları toplantısında “Sizlerin vereceği karar benim için önemli. Siz, “hayır” derseniz ben bu karara uyarım, ama Tayyip Bey eski Tayyip Bey değil. Görüşmede, kendisinin değiştiğini gördüm. Bu durumu da değerlendirmeye alarak kararınızı vermenizi isterim” sözleriyle, geçişine olumlu desteğin çıkmasını istediği öğrenildi.

Kurtulmuş’un, daha sonra yakın çevresine, “Tayyip Bey’i değişmiş gördüm” diyerek, görüşmeden etkilendiğini ifade ederken, AK Parti’ye geçişe bu görüşmeden sonra olumlu bakmaya başladığı öğrenildi. Kurtulmuş’un, vize aldığı İL Başkanları toplantısının kapalı bölümünde de Erdoğan’ı değişmiş gördüğüne ilişkin değerlendirmede bulunarak, “Tayyip Bey eski Tayyip Bey değiğl. Görüşmede kendisinin değiştiğini gördüm. Bu durumu da değerlendirmeye alarak kararınızı vermenizi isterim” dediği öğrenildi.

RAMAZAN`IN İLK HAFTASI İLTİHAK TAMAM

Erdoğan’ın davetiyle AK Parti’ye geçiş vizesini, İl Başkanları toplantısında alan Kurtulmuş’un bundan sonraki yol haritasını ise Başbakan Erdoğan’dan gelecek ikinci hamle belirleyecek. Erdoğan, Kurtulmuş teklifini, partisinin en yüksek karar organı olan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’na(MKYK) getirecek. Ramazan’ın ilk haftasında yapılması planlanan MKYK toplantısında, Kurtulmuş’un başında bulunduğu HAS Parti’nin, AK Parti’ye iltihakına yönelik resmi karar çıkacak. Bundan sonra da HAS Parti olağanüstü kongreye giderek AK Parti’ye iltihak kararı alarak kendini feshedecek. Bu aşamadan sonra da, AK Parti’nin 30 Eylül’de yapılacak büyük kongresi beklenecek. AK Parti kongresinde, HAS Parti’nin iltihakı resmen gerçekleşerek, katılım süreci tamamlanacak. Kurtulmuş da, partisini kapatıp bir süre, AK Parti kongresini beklemiş olacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.