TDP Muhtarlarla Bir Araya Geldi

TDP Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amirliği ekipleri, Ereğli Muhtarlar Derneğinde mahalle muhtarları ile bir araya geldiler.

Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amirliği, Ereğli genelinde çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında vatandaşları uyarıcı ve bilgilendirici broşürler dağıtan Toplum Destekli Polis ekipleri, geçtiğimiz gün de Ereğli Muhtarlar Derneği’nde düzenledikleri toplantıda mahalle muhtarlarının sorunlarını dinlediler. Mahalle muhtarlarının sıkıntı ve şikâyetlerini not alan ve üzerinde çalışacaklarını kaydeden Toplum Destekli Polis Büro Amirliği ekipleri, mahallelerde en yetkili kişilerin muhtarlar olduğunu kaydettiler ve mahalle muhtarlarından, polis ekiplerinin çalışmalarına yardımcı olmalarını istediler.
 

Emniyet Müdürlüğü personelinin, Ereğli’nin her yerine her noktasında aynı anda yetişmelerinin mümkün olmadığını da kaydeden Toplum Destekli Polis Ekipleri, mahalle muhtarlarının bu noktada devreye girerek, şüpheli şahıslarda, şüpheli durumlarda ve mahallelerinde cereyan eden olaylarla ilgili olarak muhtarların daha yakın ilgisini beklediklerini belirttiler.
 

Sadece muhtarların değil, mahalle halkının da asayişi sağlama konusunda büyük görev üstlendiğini kaydeden Toplum Destekli Polis Ekipleri, “Mahalle sakinleri, komşularından haberdar olmalı ve gerek kendi evlerine gerekse komşularına gelen şüpheli şahıslarla ilgili olarak 155 Polis İmdat telefonunu aramaları gerektiğini kaydettiler.
Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı ve aynı zamanda Üçgöz Mahallesi Muhtarı Memduh Karaca ise, Hem Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğünün, hem de Toplum Destekli Polis ekiplerinin mahallelerde yaptığı çalışmaları takdirle karşıladıklarını kaydederek, “Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Ereğli genelinde gerek genel asayişi gerekse trafik noktasında asayişi sağlamak adına önemli çalışmalar yürütüyorlar. Bizler de mahalle muhtarları olarak onların çalışmalarına hem destek veriyoruz hem de bundan sonra daha da etkin olarak onların çalışmalarına katkıda bulunmaya çalışacağız” dedi.
 

Mahalle muhtarları ise, daha ok mahallelerdeki parklarda sürekli meydana gelen ve vatandaşların şikayetçi olduğu konuları Toplum Destekli Polis ekipleri ile paylaştılar ve bu sorunlara çözüm noktasında Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden daha caydırıcı uygulamalar beklediklerini kaydettiler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.