Times'tan 2020 İstanbul yorumu

Times'tan 2020 İstanbul yorumu

The Times, İstanbul'un iki sorunun ulaşım ve ülkede futbol dışı branşlara karşı olan ilgisizlik olduğu yorumunu yaptı.

İstanbul'un aday olduğu 2020 Olimpiyatları için Türkiye'nin devlet nezdinde Londra'ya çıkarma yapması İngiliz basınının ilgisini çekti. Londra'da olimpiyatlar tüm hızıyla sürmesine karşın İstanbul'un adaylık sürecini de masaya yatıran Ada basınında Türkiye'nin sporun en büyük organizasyonunu düzenlemeye hazır olup olmadığı sorgulandı.

2020 VİZYONU

Ülkenin önde gelen gazetelerinden The Times da bu adaylık süreci ile ilgili gelişmeleri okurlarıyla paylaşan gazeteler içindeydi. İstanbul'un 2020 vizyonunda başarıyı istiyorsa, futbolun dışında diğer sporlarda da varlık göstermesi gerektiğini öne süren gazete, şehirdeki ulaşım sorununun da mutlaka çözülmesi gerektiğine dikkat çekti.

TÜRKİYE'DE İNSANLAR OLİMPİYATI İSTİYOR

İstanbul'da konuyla ilgili sokağın nabznı tutan The Times olimpiyat hakkını kazanması durumunda, olimpiyatları düzenleyecek ilk müslüman ülke olacağına vurgu yaptığı haberde Türkiye'de insanların olimpiyatı istediğini okurlarına aktardı. Beyoğlu'nda röportaj yapılan bir kebapçının "Hiç şüphesiz biz iyi bir organizasyon gerçekleştirebiliriz. Bunu yapacak kapasiteye ve sorunları çözecek insanlara sahibiz. İstanbul hep bu işe adaydı. Ancak bugüne kadar yeterince inanmıyordu. Ama devlet de bu işe el attı. Bu hamle bir anda insanların favori olduğumuzu düşünmelerine yol açtı" sözlerine yer verildi.

TRAFİK TAM BİR ÇİLE

Gazetenin haberinde İstanbul'un önündeki en büyük iki engelin trafik ve diğer spor dallarına futbol kadar ilgi gösterilmemesi olduğu belirtildi. Trafiğin bir çileye dönüştüğüne vurgu yapan Times gazetesi, futbolun Türkiye'de sevildiği ancak diğer spor dallarına bu oranda bir ilginin olmamasının da yetkilileri düşündürdüğünü savundu. Trafik sorunun hükümetin tüp geçit ve köprü gibi yeni projeleriyle giderilebileceği ifade edilirken, sokakta görüşü alınan insanın Londra Olimpiyatları'na ilgi göstermediğini itiraf ettiği belirtildi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.