“Türkiye’yi savaşa sokmak istiyorlar”

“Türkiye’yi savaşa sokmak istiyorlar”

Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç, Suriye ile Türkiye arasında meydana gelecek olası bir savaşın hem Türkiye hem de İslam dünyası açısından büyük bir felaketin başlangıcı olacağını söyledi.

Partisinin İzmir İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendiren Kılıç, Türkiye ile Suriye'nin çatışmasının küresel tezgahın işine yarayacağını ifade etti.

Atılacak yanlış bir adımın bütün bölgenin daha büyük bir ateş içinde kalmasına yol açacağını savunan Kılıç, “Bu nedenle Türkiye'nin Suriye konusunda itidalli hareket etmesi gerekmektedir. Uçağımızın düşürülmesi elbette vahim bir olaydır. Ancak bizi Suriye'yle çatıştırmak isteyen birçok güç vardır. Bizi tezgaha getirmek isteyenler vardır. Emperyalist güçlerin BOP projesine eş başkanlık verip, Türkiye’yi bu bataklığa ortak etmek için uğraştıklarını unutmayalım. Bu süreçte uluslararası oyun ve planların göz ardı edilmemesi gerekir” dedi.

“BİR DEĞİL, BİN ADIMI DÜŞÜNMELİYİZ”

Türkiye’nin bir adımı değil, bin adımı birden düşünmek durumunda olduğunu belirten Kılıç, “Bu tuzağı kimin kurduğu ve kimlerin bu olaydan karlı çıkmayı planladığı iyi tahlil edilmelidir. Hem terör örgütünün elini güçlendirmek hem de bölgede yeni çatışma alanları oluşturmak için Türkiye'yi doğrudan işin içine sokmaya çalışmaktadırlar. Bu bakımdan gelişmeler karşısında serinkanlı olmalıyız ama gerekli tepkiyi de vermeliyiz. Çünkü emperyalistlerin oyunları bitmeyecektir” şeklinde konuştu

Türkiye’nin ve bölgenin savaşa değil, istikrarlı bir barışa ihtiyacı olduğunu vurgulayan Şerafettin Kılıç, bu hassas süreçte Türkiye’nin tarihi ağırlığına ve bölgesel konumuna uygun bir olgunlukla davranması gerektiğinin altını çizdi. “GİZLİ EL KIRILMALI” Yaşanan terör olaylarına da değinen Kılıç, Haziran ayında şehit sayısının 20’ye ulaştığını ve terörün ülkenin bir numaralı acısı olmaya devam ettiğini kaydetti.

“Terör konusu, kalıcı çözümler yerine kısır kavgalarla, siyasi polemiklerle geçiştirilmiştir. İktidar ve ana muhalefet partisinin genel başkanlarının terör gündemli buluşmaları bile bizzat kendileri tarafından siyasi polemik konusu haline getirilmiştir. Terör, ülkemizi bölmek isteyen dış güçler tarafından planlı olarak hem tahrik edilmekte ve hem de desteklenmektedir. Terörün sona ermesinin ilk şartının dış desteklerle bağının kesilmesi olduğunu her fırsatta tekrarlıyoruz. Teröre köklü çözüm ancak bu dış kaynağın kurutulması, bu gizli elin kırılması ile mümkündür” diyen Kılıç, nihai çözümün ise halkları tekrar inanç harcıyla birleştirecek olan İslam kardeşliği olduğunu söyledi
 


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.