TYB 2012 Ödüllerinde Konya’ya ödül yağdı

TYB 2012 Ödüllerinde Konya’ya ödül yağdı

Türkiye Yazarlar Birliği'nin (TYB) “2012 yılı Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları Ödülleri” törenle sahiplerine verildi.

Ereğlili hemşerimiz Doç. Dr. Salih Yılmaz’ın da TYB üyesi olarak katıldığı törende Biyografi alanında ödül kazanan Mehmet Salih Erkek ödülünü Doç. Dr. Salih Yılmaz'dan aldı. TRT ve Hilal TV’nin canlı yayımladığı İstanbul Üsküdar Belediyesinde düzenlenen törende; 2012 yılında yaptıkları çalışmalardan dolayı ödüle layık görülenlere ödülleri verildi.

Ödül Töreninde Konya’ya da önemli ödüller çıktı.

Kamu yayıncılığında Konya Büyükşehir Belediyesi ödüle layık görüldü. Ödülü Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdulmelik Ötegen aldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdülmelik Ötegen, yaptığı açıklamada, TYB ödüllerinin verildiği törende, "Kamu Yayıncılığı" ödülünün, Konya Vilayeti Salnameleri ve Konya Kadı Sicilleri isimli eserleriyle Konya Büyükşehir Belediyesi'ne verildiğini belirtti. Ötegen, Belediye hizmetlerini sadece fiziki ve sosyal belediyecilik olarak görmediklerini, aynı zamanda kültürel, bilgiye dayalı ve ekolojik belediyecilik ayaklarını da aynı oranda gerçekleştirdiklerini vurguladı. Son 10 yılda 200 civarında eser yayımladıklarını ifade eden Ötegen, ödül alınan Salnameler'in 30 cilt, Kadı Sicilleri'nin ise 152 cilt olacağını ifade etti.

Ödül töreninde Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi Başkanı M. Ali Köseoğlu da yer aldı ve Hatırat dalında ödüle layık görülen Tosun Bekir Bayraktaroğlu'nun ödülünü verdi.

Türkiye’nin önde gelen yazar, sanatçı ve fikir adamlarının ödüllendirildiği törende Konyalı yazarlar İbrahim Demirci “Dillerin Dili” kitabıyla dil dalında, Ahmet Kuş “Dünya Mevlevihanelerine Yolculuk” kitabıyla gezi-hatırat dalında, Işık Yanar da “Taşra Şairi” kitabıyla roman dalında ödül aldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.