Vatandaş ne kadar güvenli!

Vatandaş ne kadar güvenli!

Ereğli Hükümet Konağında güvenlik cihazları bulunmasına rağmen, güvenlik cihazlarının kullanılmaması akıllara insanların ne kadar güven içerisinde olduğu sorusunu getiriyor..

Hükümet Konağında Polis gözlem noktasında bulunan X-RAY cihazının kullanılmamasının oldukça dikkat çektiği ve bu durumun basit görünen ama esasında ciddi tehlikelerin meydana gelmesinde önemli bir rol oynadığı kaydedildi. Biryandan da güvenlik cihazlarının olup da kullanılmamasının ayrı bir çelişki doğurduğu ifade edilirken, günde yüzlerce insanın gelerek işlerini yaptığı Hükümet Konağında vatandaşların can güvenliğinin ne derece güven altına alındığı ise tartışma konusu olduğu belirtildi.

Polis noktası görevlisinin oturup TV izlediği esnada Yüzlerce insanın X-RAY cihazı kontrolünden geçmediği, kendiliğinden geçen duyarlı vatandaşların ise cihazın açık olmamasından yaşadığı şaşkınlık yaşadığı öğrenilirken, bu durumun vatandaşların güvenliği açısından son derece yanlış bir uygulama olduğu kaydedildi.

Üzerinde çeşitli mühimmatla ya da silahla X-RAY cihazı kontrolünden geçmeden Hükümet Konağına giren birinin büyük bir faciaya yol açması kaçınılmaz bir durumken, bundan sonraki süreçte yetkililerin Hükümet Konağında bulunan ama kişilerin kontrol edilmesinde kullanılmayan X-RAY cihazını vatandaşların güvenliği açısından kullanıp kullanmayacağı merakla bekleniyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.