Vatandaşlar Endişeli !

Vatandaşlar Endişeli !

Son günlerde kamuoyunda çıkan sağlıksız su haberlerinin ardından Ereğlili vatandaşlarda Ereğli’nin suyunun ne kadar sağlıklı olduğu noktasında endişeye kapılıyor..

Sağlık Bakanlığı’nın, damacanalarda sağlığa uygun olmayan su satan firmaları açıklamasıyla dikkatler ‘su güvenliğine’ çevrildi. Yapılan bir araştırma sonrasında uygunsuz suyun sadece damacanalarla sınırlı kalmadığının da ortaya çıkması, Ereğlilileri Ereğli’nin suyunun ne düzeyde sağlıklı olduğu noktasında düşündürmeye başladı. Su analizlerinin yetkililer tarafından yeterli sıklıkla yapılıp yapılmadığı hususunda şüphe duyduklarını ifade eden Ereğlililer, yerel yönetimlerin su analiz sonuçlarına göre gereken iyileştirmeleri yeterince hızlı yapıp yapmadığının da önemli bir unsur olduğuna dikkat çektiler. Damacanalarda sağlığa uygun olamayan su firmalarının içinde İvriz Suyunda olduğunu kaydeden vatandaşlar, İvriz Doğal Kaynak suyunu şimdiye kadar hiç tereddüde düşmeden çeşmelerden içtiklerini ifade ederek,  İvriz Suyunun sağlığa uygun olamayan su firmalarının içinde bulunmasından sonra Ereğli’de suyu korkarak içtiklerini dile getirdiler.

Vatandaşlar yetkililerden biran önce Ereğli’de ki çeşme sularından da numune alıp gerekli tahlilleri yaparak sonucu Ereğli kamuoyuna duyurmalarını istediler.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.