Vergi Haftası kutlama programı açıklandı

Vergi Haftası kutlama programı açıklandı

Ereğli Vergi Dairesi Müdürü Nazım Yılmaz, Pazartesi gününden itibaren kutlanacak olan 24. Vergi haftası programını açıkladı.

Ereğli Vergi Dairesi Müdürü Nazım Yılmaz, Kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve gönüllü olarak vergi ödeme alışkanlığının artırılması amacıyla, 1990 yılından bu yana kutlanmakta olan geleneksel “Vergi Haftası”nın yirmi dördüncüsü bu yıl 25 Şubat-03 Mart 2013 tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacaktır. Dedi.

Yılmaz, program akışı ile ilgili olarak,  “Atatürk Anıtına çelenk konulması, Kaymakamlık Makamını Ziyaret, Belediye Başkanını Ziyaret Vergi konulu sloganların yer aldığı bez afişlerin cadde ve mekanlara asılması, Mavi-Beyaz Kurdele uygulamasına devam edilerek, hafta boyunca Personel, mükelleflere ve öğrencilere takılması, Dairemiz Mükelleflerinden Ticari Kazançlar(Basit Usul dahil),GMSİ, Serbest Meslek Kazancı ve Kurumlar Vergisi Mükelleflerinden vergisel yükümlülüklerini zamanında yerine getiren mükellefler arasından seçilen mükelleflerin iş yerinde ziyaret edilmesi gibi etkinlikler yapılacak” dedi.

Ayrıca Yılmaz, “Voleybol Takımlarının maçlarında vergi konulu sloganların yer aldığı bez afişlerle sahaya çıkılması, Kazım Karabekir ortaokul 5. Sınıf öğrencilerine vergi konusunda bilgilendirme amaçlı sunum yapılması, Aynı okuldan bir sınıfın vergi birimlerimizin tanıtılması ve verilen hizmetlerin yerinde gösterilmesi amacıyla dairemizi ziyaret etmeleri sağlanacaktır, Personelin çalışma motivasyonun artırılması ve çalışanlarla yöneticiler arasındaki iletişimin geliştirilmesi amacıyla başarı gösteren 1 personele çeyrek altın hediye verilmesi ve yemekli toplantı düzenlenmesi, Mali Müşavirler ile Personel arasında halı saha futbol müsabakası düzenlenmesi gibi etkinliklerimiz olacaktır” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.