Yeni Yoğun Bakım Ünitesi Hasta Kabulüne Başlıyor

Yeni Yoğun Bakım Ünitesi Hasta Kabulüne Başlıyor

Ereğli Devlet Hastanesine 4 ay önce yapımına başlanan yeni Yoğun bakım ünitesi, hizmete hazır. Yeni yoğun bakım ünitesine Pazartesiden itibaren hasta kabulüne başlanacak.

Ereğli Devlet Hastanesindeki mevcut Yoğun bakım ünitesinin yetersiz olmasından dolayı 4 ay önce yeni yoğun bakım ünitesi yapımına başlanmıştı. Aradan geçen 4 aylık süre içerisinde, Konya genelinde hiçbir Devlet Hastanesinde bulunmayan tam teşekküllü bir yoğun bakım ünitesi yapıldı. Eski yoğun bakım ünitesinde yatan hastalar, Pazartesi gününden itibaren yeni yapılan ve tam teşekküllü yoğun bakım ünitesine nakledilecek.

Konu ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Ereğli Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Mustafa Şahin, yeni yapılan yoğun bakım ünitesine Sağlık Bakanlığı tarafından tescil verildiğini kaydetti ve bu yoğun bakım ünitesi donanımının sadece tıp fakülteleri ile Eğitim-Araştırma hastanelerinde bulunduğunu belirtti.

Başhekim Yardımcısı Mustafa Şahin, yeni yoğun bakım ünitesi ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede şunlara yer verdi. “Yeni yapılan yoğun bakım ünitemiz, Sağlık Bakanlığı’nın gerek gördüğü kriterlerin üstünde bir yapıya sahip. Gerek tıbbi donanımları gerek enfeksiyona karşı yalıtımları ile sadece Tıp fakültelerinde olan özelliklere sahip. Ünitemize aynı zamanda 12 adet 4 motorlu yoğun bakım yatakları da kazandırdık ve hem her yatakta bulunan hasta takip bilgisayarları, hem de merkez ekranlı hasta takip bilgisayarları ile Konya’da sayılı yoğun bakım üniteleri arasına girmiş durumdayız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.