Yıldırım siyasete mi girecek?

Yıldırım siyasete mi girecek?

Aziz Yıldırım'ın Metris'ten çıkış görüntüleri konuluyor. Gösterilen ilgi siyasilerin de yakın takibinde.

Aziz Yıldırım'ın yakın dostlarından Akşam yazarı Alattin Metin, "Yıldırım siyasete mi giriyor?" sorusuna "hayır" cevabı verdi.

Metris'ten parti liderini kıskandıracak bir şekilde çıkan Yıldırım, bundan sonra ne yapacak? Yaşananları Gülen cemaatine bağlayan Yıldırım siyasete mi girecek? Yıldırım'ı yakından tanıyan Metin, bugünkü köşesinde "Bu konuda en ufak bir işaret veya sinyal almadım" diyor. Yazara kulak veriyoruz.

(...) Bu yazacaklarımdan kimse bir anlam çıkarmasın ve derin kuyulara dalmasın. Hoş, Başkan Aziz Yıldırım, Metris'te tutuklu olduğu günlerde ismi Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için geçince iddiaları yalanlamıştı.
İKİ gündür kulislerde tartışılan veya konuşulan konu daha başka:
POLİTİKAYA girecek mi, girmeyecek mi?

İŞİN SIRRI DİK DURUŞUNDA GİZLİ

F.Bahçe sevdalısı olan Yıldırım'ın gözü aklanmaktan, kulübünü temize çıkarmaktan başka bir şey görmüyor ama bazı kişiler tahliye olduğu günkü fotoğrafı farklı yorumluyorlar.
O günkü kalabalıkların anlamını, 'Sevgiyi, içerideyken bile dik duruşunu' baz alanlar, siyasi yorumcuların sanal alemdeki 'Metris'e F.Bahçe Başkanı olarak girdi, lider olarak çıktı' görüşlerini şu sözlerle destekliyorlar:

KALABALIĞA BİR BAKIN

'Türk milleti mağdur insanı sever. Başbakan Recep Tayip Erdoğan hapis yattı, sonra yolu Başbakanlık'a kadar çıktı. Aziz Yıldırım'ı seven her kesimden insan var. Siyasiler rahat bırakmazlar. Başbakan'ın hapisten çıktığı günkü kalabalığa bir bakın, bir de Aziz Yıldırım'ınkine. Hangisi daha fazla?'
Ben inanmıyorum. Bu konuda en ufak bir işaret veya sinyal almadım ama kulislerde çok konuşulan bir konuyu yazdım."

CÜBBELİ İLE DUYGUSAL VEDALAŞMA

Aziz Yıldırım'ın vefalı bir insan olduğuna dikkat çeken Metin, tahliye günü Metris'te Cübbeli ahmet Hoca ile olan vedalaşmasını yazdı.

(...)Aziz Yıldırım vefalı, dost insandır. Metris'ten tahliye olacağı gün revirde yattığı Cübbeli Ahmet Hoca ile vedalaşması çok duygusal olmuş. Her gün her dakika Kur'an okuyan ve Başkan'a dua eden Ahmet Hoca'nın sevinçten gözleri dolmuş.
'BENİ unutma' demiş. Dedim ya başkan vefalıdır. Bir kendine gelsin en kısa zamanda Ahmet Hoca'yı ziyaret için Metris'e gider. Gideceğini de söyledi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.