Yüksek Öğretimi Geliştirme Derneği Ziyaretlere Devam Ediyor

Yüksek Öğretimi Geliştirme Derneği Ziyaretlere Devam Ediyor

Ereğli Yüksek Öğretimi Geliştirme Derneği tarafından Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Hasan Albayrak makamında ziyaret edildi..

Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Galip Oturanç ve Yüksek Öğretimi Geliştirme Derneği Başkanı Ergun Özgüven Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Hasan Albayrak’ı Ankara’da ziyaret ederek Ereğli’ye yapılan 500 kişilik modern öğrenci yurdunu Ereğli’ye kazandırdıkları için teşekkür etti.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Galip Oturanç gerçekleştirilen ziyarette “Gelecek Yıllarda Yüksek Öğretim açısında Ereğli’nin büyük bir sıçrama kaydedeceğini belirterek yapılan 500 kişilik modern öğrenci yurdunun bu açıdan çok önemli olduğunu her geçen yıl öğrenci sayısının artacağını bu açıdan yurt yapımına katkılarından dolayı teşekkürlerimizi ve memnuniyetimizi ifade etmek için sizi ziyaret etmekten büyük bir mutluluk duyduğumuzu ifade ediyorum” dedi.

Yüksek Öğretimi Geliştirme Derneği Başkanı Ergun Özgüven ise yapılan 500 kişilik öğrenci yurdunun öğrencilerin Ereğli’yi tercih etmelerinde çok önemli bir faktör olacağını, özellikle Kız öğrenciler için yapılan yurdun okula yakınlığının büyük bir rahatlık ve güven sağlayacağını ifade ederek, “ Yurdun yapımının Ereğli’ ye kazandıran Hükümetimize, Sayın Genel Müdürümüz Hasan Albayrak’a çok teşekkür ediyorum. Ereğli gerçekten çok önemli bir proje kazanmış oldu” şeklinde konuştu.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Genel Müdürü Hasan Albayrak ise, Genel Müdürlük olarak öğrenci yurtlarının yapımına büyük önem verdiklerini ve gençlerin sağlıklı, huzurlu bir ortamda eğitimlerini sürdürmelerinin çok önemli olduğunu bu açıdan da bakıldığında, Ereğli’ye yapılan 500 kişilik öğrenci yurdunun çok özel bir proje olduğunu ve sosyal tesisleriyle, iki kişilik odalarıyla, her türlü konforuyla, güvenlik ve sağlamlığı ile çok yakında tamamlanma aşamasına geleceğini ve Ekim-Kasım ayları gibi Sayın Başbakanımızın iş yoğunluğu durumuna göre yapılan yurtların toplu açılışının yapılmasının planlandığını ifade etti.

Yapılan öğrenci yurdunun Ereğlililere hayırlı olmasını ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek selamlarını iletmesi ile ziyaret sona erdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.