Zirai Borç Ertelemede Bugün Son

Zirai Borç Ertelemede Bugün Son

Çeşitli afetlerden kaynaklanan ve tarımsal ürünlerde meydana gelen zarardan dolayı üreticinin Kredi Borçlarının 1 yıl süreyle ertelenmesi için müracaat tarihinin bugün son günü.

Çiftçinin En az yüzde 30 zarar olduğu takdirde 28 Eylül 2012 tarihi mesai bitimine kadar Gıda Tarım ve Hayvancılık Ereğli İlçe Müdürlüğüne ve kredi kullandığı Ziraat Bankası, Tarım Kredi Kooperatifi gibi kuruluşlara müracaat ettiği takdirde zirai borçlarının 1 yıl ertelenmesi yüzde 5 faiz oranıyla sağlanacak.

Konu ile ilgili bilgi veren Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Özkan Özgüven, “İlçe Müdürlüğü olarak bu konuyla ilgili muhtarlıklar, yazılı ve görsel basın aracılığıyla çiftçilerimizi haberdar etmiştik. Müracaatları almaya devam ediyoruz. Fakat bugünün son gün olmasından dolayı son bir uyarı olması amacıyla tekrar bilgilendirme gereği duyduk. Müracaatlar bugün mesai bitimine kadar tarafımızdan alınmaya devam edecektir” dedi.

Özgüven sözlerine şöyle devam etti: “Ereğli genelinden bu konuyu açacak olursak ilçemizde Hububat sahalarında hem kuraklık hem de erken ilkbaharda doludan dolayı bir zarar meydana geldi. Hububat ekilişinin olduğu tüm sahalarda çiftçilerimiz bu kapsama girdi. Ayrıca Dedeköy, Gaybi, Yıldızlı gibi köylerimizde doludan dolayı zarar mevcut, Kuzukuyusu ve Beyören’de selden meydana gelen bir zarar tespit edildi. Bu bölgelerde mağdur olan çiftçilerimiz varsa ve 2012 yılı Çiftçi Kayıt Sisteminde ürünleri kayıt altındaysa bugün mesai bitimine kadar İlçe Müdürlüğümüze gelerek başvuruda bulunmaları halinde bu ertelemeden yararlanabileceklerini tekrar hatırlatıyorum.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.