Zorlu Gündemi Değerlendirdi

Zorlu Gündemi Değerlendirdi

AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Cem Zorlu bölge ziyaretleri kapsamında geldiği Ereğli'de bir basın toplantısı düzenleyerek Türkiye ve Ereğli gündemini değerlendirdi.

AK Parti Ereğli İlçe Başkanlığı binasında düzenlediği basın toplantısında Türkiye gündemini değerlendiren Cem Zorlu, ülkenin ciddi bir süreçten geçtiğini ifade ederek, Türkiye'nin önünde aşması gereken Anayasa değişikliği, başkanlık sistemi ve terör sorununun çözülmesi gibi önemli üç unsur olduğunu dile getirdi. Yeni anayasa sürecinde partiler arasında uzlaşma çalışmalarının devam ettiğini belirten Zorlu, uzlaşma sürecinden verim elde edilemediği takdirde AK Partinin kendi anayasa metnini genel kurula sunacağını ve halk oylamasına gidileceğini anımsattı.

Başkanlık sistemine geçilmesi mevzuunda da değerlendirmelerde bulunan Zorlu, Türkiye'de Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesi ile birlikte yarı başkanlık sistemine geçildiğini belirterek, AK parti olarak Türkiye'de başkanlık sisteminin olması gerektiğini düşündüklerini kaydetti. Türkiye'de terör unsurunun olmamasının 2013 Türkiye'sin de gelişmişlik ve kişi başına düşen milli gelirin iki kat daha yükselmesi anlamına geleceğini dile getiren Zorlu, terör meselesi ile birlikte 30 bin üzerinde vatan evladının şehit olduğunu ve yüz milyarlarca milli gelir kaybı yaşandığını kaydetti.

Belediye hizmetlerine destek verdik

Öte yandan Ereğli gündemi ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Vekil Zorlu, Ereğli Belediyesi tarafından yapılan birçok çalışmada AK Parti’nin desteği olduğunu anımsattı. Ereğli eski öğretmen evinin Ereğli Belediyesi’ne aktarılması, Devlet Demir Yollarlından üst geçit yıkımı için gerekli iznin alınması gibi çalışmaların Ereğli Belediyesi’ne verilen desteklerden yalnızca bir kaçı olduğunu dile getiren Zorlu, Akgöl’ün kurtulması için havzada setteleme çalışmalarının yapılması, arıtma suyunun kapalı sistem ile havzaya ulaştırılması ve İvriz Barajı’ndan havzaya su verilmesi gibi işlemlerin gerçekleştirildiğini belirtti.

Bölgeye kampus niteliği kazandıracak olan bin 400 kişi kapasiteli cezaevi yapım çalışmalarının da devam ettiğini hatırlatan Zorlu, iktidar olar cezaevi yapmakla övünmediklerini, oralarda yatan insanlara daha insani barınma ortamı yapmaktan onur duyduklarını kaydetti.

Ereğli eğitim şehri olacak

Ereğli’nin eğitim alanında çok ciddi yatırımlar aldığını söyleyen Cem Zorlu, kısa bir süre zarfında 40 derslikli imam hatip lisesi, 32 derslikli imam hatip ortaokulu, 40 derslikli endüstri meslek lisesi, 16 derslikli Orhaniye Köyü İlköğretim Okulu ve 40 derslikli Öğretmen Abdurrahim İlköğretim Okulu ek binası yapılacağı müjdesini verdi.

Bunun yanı sıra Türk Hava Yolları Meslek Yüksek Okulu için 27 bin metre kare alanın THY’ye tahsisinin gerçekleştirildiğini ifade eden Zorlu, çok yakın bir süreçte Ereğli’de bir sivil havacılık okulu yapılacağını ve bununla bağlantılı olarak küçük kargo uçaklarının inebileceği bir pist yapılacağını kaydetti.

Yerel seçim çalışmaları kapsamında Mart ayı itibari ile sahaya ineceklerini kaybeden Zorlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Ereğli Belediyesi'nin yeniden AK Parti safına geçmesini istediğine dikkati çekerek teşkilat yöneticilerinden sıkı bir çalışma beklediğini söyledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.