Zorlu: Muhalefetin kaygıları yersiz

Zorlu: Muhalefetin kaygıları yersiz

Ak Parti Ereğli İlçe Teşkilatı Belkaya Kasabasında vatandaşlarla buluştu. Belkayalıları ziyaret eden AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Cem Zorlu burada yaptığı açıklamada Muhalefetin kaygılarının yersiz olduğunu söyledi.

Belkaya Kasabasında gerçekleştirilen programa AK Parti Konya Milletvekili Cem Zorlu, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Ömer Eğer ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.
 
AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Ömer Eğer yeni yasa ile ilgili bilgiler verdi. Eğer, konuşmasında yeni düzenleme ile Türkiye’nin ve Ereğli’nin daha fazla yatırım alacağının altını çizen İlçe Başkanı Eğer, daha sonra sözü AK Parti Konya Milletvekili Cem Zorlu’ya bıraktı. Konuşmasının başında toplantıyı organize eden Ereğli İlçe teşkilatı ve Belkaya belde teşkilatına teşekkür eden Cem Zorlu, söz konusu yasayla 16 olan büyükşehir belediye sayısının 30'a çıktığını hatırlatarak şunları söyledi: “Öncelikle şunu söyleyeyim, ülkemize daha hızlı ve kaliteli bir hizmet sunabilmek için bu yola girildi. Bununla birlikte hâlihazırda ilin belediye hudutları dışında kalan bölgelerinde yaşayan vatandaşımızın ihtiyaçlarının daha kurumsal ve daha güçlü yapılara sahip ve halka hesap verme zarureti bulunan belediyeler tarafından giderilmesinin önü açılmaktadır.”

Muhalefetin kaygıları yersiz
 
Düzenlemeye muhalefetin olan tepkisine de değinen AK Parti Konya Milletvekili Cem Zorlu, muhalefetin kaygılarının tamamının yersiz olduğunu söyledi. Zorlu; “Muhalefet partilerinin her düzenlemede olduğu gibi bu yasaya karşı takındıkları tutum ve vatandaşlarımızın kafasını karıştırma gayretleri amacına ulaşamamıştır. Çünkü bizim tek amacımız milletimize daha kaliteli hizmettir. Tarafımıza yöneltilen eleştirilerin başında bu yasanın federalizme doğru bir gidiş olup olmadığı ve köylerin mahalleye dönüştürülmesi yer almaktadır. Muhalefet ittifakı tarafından ortak biçimde dile getirilen bu hususların tamamı yersiz kaygılardan ibarettir ve vatandaşımızın kafasını karıştırmaya dönük davranışlardır” ifadelerini kullandı.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.