07 Nisan 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu stad bu yükü çeker mi?
02 Temmuz 2012 Pazartesi 16:52

Bu stad bu yükü çeker mi?

Ağır geçen kışın ardından 40 yamalı bohçaya dönen ve oluşan görüntü kirliliğinin yağlı boya ile kapatılmaya çalışıldığı Atatürk Stadı yeni sezon öncesinde bakıma alındı...

Yaklaşık 60 yıldır Konya ve Türk futbolunun hizmetinde olan Konya Atatürk Stadı emekliliğe ayrılacağı günü beklemeye başladığı bu günlerde yeni bir ev sahipliğine hazırlanıyor. Konya Torku Şekerspor’un profesyonel futbol A takımını Konyaspor’a devretmesi ve Anadolu Selçukluspor ismini almasının ardından bu takımın maçlarını nerede oynayacağı da netleşmeye başladı. Her iki kulübe yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre hem Konyaspor hem de Anadolu Selçukluspor yeni stadın yapımı tamamlanana kadar müsabakalarını Konya Atatürk Stadı’nda oynayacak.

Tribünlerin sahaya uzaklığı nedeniyle seyir zevki açısından Türkiye’nin en vasat statlarından birisi olan ve yaklaşık 60 yıldır Türk futboluna emek veren Atatürk Stadı kötü zeminiyle de eleştiri topluyordu. Yıllardır doğru düzgün bakımı yapılmayan stat zemini son olarak ağır kışla birlikte iyice deforme olmuştu. Öyle ki stadın sararan çimleri bile televizyondan daha güzel görünmesi için yeşil renkli yağlı boyalarla boyanmış ve oluşan görüntü kirliliği gizlenmeye çalışılmıştı.

Yeni sezonda iki takımın da maçlarını Atatürk Stadı’nda oynayacak olması ve stadın yaklaşık 35 müsabakaya ev sahipliği yapacak olması zeminle ilgili endişeleri iyice tavan yaptırıyor.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
MEDYA