28 Mayıs 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yattara Türkiyeye geri döndü
29 Haziran 2012 Cuma 23:36

Yattara Türkiye'ye geri döndü

Önümüzdeki sezon öncesinde güçlü bir kador kurmanın hesaplarını yapan Bursaspor Yattara ile anlaşmaya vardı.

Önümüzdeki sezon öncesinde güçlü bir kador kurmanın hesaplarını yapan Bursaspor, eski Trabzonsporlu Ibrahima Yattara ile anlaşmaya vardı.


 

Bursaspor'un transfer için Bursa'ya getirdiği Yattara'nın sabah saatlerinden bu yana süren görüşmeleri olumlu sonuçlandı. 3 yıllık anlaşma sağlanan tecrübeli futbolcunun Ocak ayına kadar yabancı statüde, ocak ayından sonra ise Türk statüsünde oynayacağı ifade edildi.

 

Bursaspor'un dün akşam transfer görüşmeleri için Bursa'ya getirdiği İbrahima Yattara ile ilgili bugün pürüz çıktı. Türk statüsünde oynayıp oynayamayacağı konusunda yaşanan sıkıntı sürerken, tecrübeli futbolcu da tüm gün otelde gelişmeleri bekledi. Futbol Şube Sorumlusu Erkan Kamat akşam saatlerinde otele gelerek transfer çıkmazını çözüme kavuşturdu ve 3 yıllık anlaşma sağlandı.

 

OCAK AYINA KADAR YABANCI STATÜSÜNDE OYNAYACAK

Bursaspor'da Yattara'nın Türk statüsünde henüz oynayıp oynayamayacağı konusuna da açıklık getirildi. Gineli futbolcunun Ocak ayına kadar yabancı statüsünde Ocak ayından sonra ise Türk statüsünde oynayabileceği belirtildi.

 

FUTBOL ŞUBE SORUMLUSU ERKAN KAMAT: "3 YILLIK ANLAŞTIK"

Bursaspor Futbol Şube Sorumlusu Erkan Kamat görüşme sonrası soruları yanıtladı. Kamat, "Yattara ile 3 yıllık anlaşma sağladık. Kendisi Ocak ayına kadar yabancı, ocak ayından sonra Türk statüsünde oynayabilecek. Kendisinin uzun yıllar boyunca Bursaspor'a hizmet edeceğini düşünüyorum. Hayırlı olsun" dedi.

 

Yattara da transferinin sonuçlanmasından dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Tecrübeli futbolcunun yarın sağlık kontrolünden geçmesi bekleniyor.


 

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
MEDYA