22 Mayıs 2019 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BU ŞEHRİN KADERİNİ DEĞİŞTİRMEYE TALİBİM
25 Şubat 2019 Pazartesi 19:25

BU ŞEHRİN KADERİNİ DEĞİŞTİRMEYE TALİBİM

CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Bülent Ecevit TatlıdilHortu Köyünden tüm halkımıza seslendi.

Önümüzdeki seçimlerin bir yerel seçim olduğunu ve yerel seçimlerde partilerin değil adayların vizyonunun önemli olduğunu vurgulayan Tatlıdil; “Biz projelerimizle,hayallerimizle,bilgi-birikim ve tecrübelerimizle şehrimizi yeniden inşaa edeceğiz.” dedi.Yapamazsın diyen olursa dönsün Eskişehir’e bir baksın hatırlatması yapan Tatlıdil; “Bundan 15 yıl önce Eskişehir’e Yılmaz Büyükerşen’i belediye başkanı seçtiler;o zaman Eskişehir gerçekten eski bir şehirdi ama şimdi Türkiye’nin hatta dünyanın en modern şehirlerinden biri haline getirdi,BBC kanalı belgeselini çekti.Demekki bir kişi bir şehrin kaderini değiştirebiliyormuş,ben de Ereğli’nin kaderini değiştirmeye talibim.” dedi.Kendisine destek isteyen Bülent Ecevit Tatlıdil, “Bana omuz verin hep birlikte Mart’ın Sonunu Bahar Yapalım” dedi.

BİRLEŞTİRİCİ BAŞKAN

 

CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Bülent Ecevit Tatlıdil, yaklaşan yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

Tatlıdil, “Bu yerel seçimler demokrasi adına, özgürlükler adına, barış ve kardeşlik adına, insanca bir yaşam adına, hakça bölüşme adına, ezilenlerden yana siyasal iktidara karşı tavır koymak adına bir milat olacak” dedi.

 

“İYİLİKLER, GÜZELLİKLER GETİRMESİNİ DİLİYORUM”

 

Yaklaşan yerel seçimlere ilişkin değerlendirmede bulunularak sözlerine başlayan Tatlıdil, “Biz halkımızla soframızı, ekmeğimizi, tuzumuzu paylaşıyoruz. Daha huzurlu ve refah dolu bir yaşam talebimizi hep birlikte yineliyoruz. Yerel seçimlerin hem Ereğlimize hem de ülkemiz için iyilikler, güzellikler getirmesini diliyorum. Önümüzdeki yerel seçim süreci sadece belediye yönetimine sahip olmak; kenti imarıyla, yoluyla, temizliğiyle, rutin belediye hizmetleriyle değerlendirme sürecine yönelik bir seçim değil. Bu yerel seçimler demokrasi adına, özgürlükler adına, barış ve kardeşlik adına, insanca bir yaşam adına, hakça bölüşme adına, ezilenlerden yana siyasal iktidara karşı tavır koymak adına bir milat olacak” dedi.

 

“BİN YILLIK KARDEŞLİK”

 

Yerel seçim sürecinde kutuplaştırıcı dilden siyasilerin uzak durması gerektiğini ifade eden Bülent Ecevit Tatlıdil, “Irk, din, dil, mezhep farkı gözetmeden tüm yurttaşlarımızın özgürce yaşadığı bir ülke olmak en büyük arzumuz. Seçimler süresince birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde olmamız ülkemize ve gelecek nesillere karşı en büyük sorumluluğumuz. Tarihten gelen değerlerimizi günümüzün demokratik değerleri ile harmanlayarak örgütlü toplumun temellerini geliştirmek en büyük görevimiz. Anadolu’nun bizlere öğrettiği bin yıllık kardeşlik ve Cumhuriyetimizin kazandırdığı yüz yıllık pratik ile arzularımıza ulaşacak; sorumluluklarımızı da görevlerimizi de hep birlikte yerine getireceğiz” dedi.

 

“ÖNEMLİ BİR ADIM!”

 

Tatlıdil sözlerini şöyle sonlandırdı: “Zafer insanlığın olsun istiyorsak, barış kazansın istiyorsak başta siyasiler olmak üzere hepimiz elimizi taşın altına koyacağız. Zulmün karşısında dimdik duran, sevgiye gönül kapılarını sonuna kadar açan, barış ve kardeşlik türkülerini dilinden düşürmeyen kuşaklar ancak böyle yetişir. Bu yüzden 31 Mart seçimleri sadece yerel yönetim anlayışı içine sıkıştırmadan ülkenin aydınlık geleceği için atılan önemli bir adım olarak görmek gerekir.”

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
MEDYA