07 Nisan 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Müjdeyi Davutoğlu verdi
29 Haziran 2012 Cuma 23:11

Müjdeyi Davutoğlu verdi

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Endüstri Bölgeleri Koordinasyon Kurulu’nda, Karapınar’a Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi kurulmasının karalaştırıldığı müjdesini verdi

Konya Valiliği’nin ve Konya milletvekillerinin son iki yıldır üzerinde çalıştığı Karapınar’a Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi kurulması çalışmaları sonunda meyve verdi. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun birkaç gün önce Enerji Bakanı Taner Yıldız ve Sanayi Bakanı Nihat Ergün’le yaptıkları toplantının ardından bugün gerçekleşen Endüstri Bölgeleri Koordinasyon Kurulu toplantısında beklenen karar çıktı.

BÖLGE CAZİBE MERKEZİ OLACAK: Buna göre Karapınar’da 2 ayrı bölgede toplam 59 milyon 710 bin metrekare alanda Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi kurulacak. Önemli bir adım olan bu kararın ardından bölgede güneş enerjisi, termik santral ve doğalgaz yatırımları gerçekleştirilebilecek. Önümüzdeki günlerde Bakanlar Kurulu’nda da aynı yönde karar almasının ardından Konya, Türkiye’nin güneş enerjisi üssü olma noktasında önemli bir aşama yaşayacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
MEDYA