Doç. Dr. Salih Yılmaz

Doç. Dr. Salih Yılmaz

YENİ EREĞLİ HAYIRLI OLSUN!

Ereğli tarihine uygun biçimde renkli bir seçimi geride bıraktı. Aslında Ereğli’de sürpriz olmadı. Bu sonuç daha 1 yıl öncesinden kendini gösteriyordu. Şimdi Ereğli’de herkes AK Partili olacak ve AK Parti İlçe Teşkilatı dolup taşacaktır. AK Partinin yapacağı en güzel iş, tüm insanlarımızı kucaklamaktır.

MHP Ereğli’de neden seçimi kaybetti olayının sebeplerini çok fazla aramaya gerek olduğunu düşünmüyorum. 1 yıl öncesinden bu gazetede OPRUKÇU’ya muhalefet ettiğimizde bize destek olanların sayısı bir elin parmakları kadardı. Fakat bu muhalefet bizim halktan duyduklarımız ve onların sesiydi. Değerli dostlar şunu asla unutmayalım. İnsanları yönetmek ayrı bir sanattır. Ereğli’de olan bitenlerin hepsinden halkın haberdar olduğundan bihaber olanlar maalesef yanlış hesap yapmışlardır.

H. OPRUKÇU’nun Ereğli sevgisinden ve iyi niyetinden kimse şüphe edemez. Evet, ben de katılıyorum. Kendisi bu şehri çok seviyor ve normal bir insandan çok fazla enerji ile çalıştı. Fakat Ereğli’nin geleceği için AK Partinin bu şehirde iktidar olması gerekiyordu. Bunun yanında OPRUKÇU iyi bir bürokrat olabilir. Fakat iyi bir yönetici olamaz. En yakınındaki insanların bile kendisine oy atmadığını ben şahsen biliyorum. Bize düşen OPRUKÇU’ya bu şehir için yaptıklarından dolayı hak ettiği teşekkürü etmektir. Hatta önerim bir sokak ve cadde ismine Hüseyin OPRUKÇU adının verilmesidir. Ayrıca değerli büyüğümüz Kenan AKPINAR’ın da ismi caddelerimizden birisine verilebilir. Örneğin Anıt Caddesi ve Uğur Mumcu Caddesi buna en uygun iki yerdir. Veya TOKİ Bölgesinde TOROS Mahallesindeki yeni caddeler de bunun için uygun olabilir.

Şimdiden uyarıyorum. Ereğli insanını hafife almayın. Evet, bu insanlar tarımla uğraşıyorlar. Hayvanlarına bakıyorlar. Sebze ve bahçeyle uğraşıyorlar. Ancak kulakları hep açık. Yönetici olacak kişinin kendisinin ve yakınlarının belediye ile iş yapmamasına özen gösterilmeli. Bunu dolaylı yollardan bile yapmanız yeterlidir.

Bu seçim öncesinde Ereğli’de basın maalesef iyi bir sınav verememiştir. Ereğli’de basın anlamında dik duran Yeni Ereğli Gazetesi camiasını kutluyorum. Ekrem HORTU’ya  da tüm sesleri dillendirdiği için teşekkür etmek lazımdır. Ekrem KOCATÜRK’ü, Güneş Gazetesinden Bahri CAN Beyi ise basın sınavından tam not ile geçtikleri için kutlamak lazımdır.

Yeni Ereğli’yi neler bekliyor diye soracak olursak?

Sayın Başkan Özkan ÖZGÜVEN yöneticilik deneyimi olan birisi. Eminim ki belediyecilik konusunda iyi örneklerden feyiz alacaktır. Bugünden itibaren Ereğli’yi seven ve düşünen herkesin birleşerek Özkan ÖZGÜVEN ve ekibine yardımcı olması gereklidir. Ereğli’yi bekleyen o kadar çok proje var ki, bu projeler binlerce insanın iş sahibi olması için başlı başına yeterlidir. Ayrıca sosyal ve kültürel hayat anlamında da yeni projeler kısa ve uzun vadede Ereğli ile buluşacaktır. Ereğli yıllardır yatırıma aç ve sahip olduğu imkan ve enerjiyi kullanmayı bekleyen enkaz gibi durmaktadır. Tüm muhatapların yerinden silkinip bu şehrin çocuklarının önünü açması ve bu toprakları bacası tüten işletmelerle donatması zamanıdır.

Dilimizin döndüğü kadar doğruyu da yanlışı da basın bizim sesimize izin verdiği sürece sizlere anlatmaya çalışacağım. Bir sonraki yazımızda Prof. Dr. Cem ZORLU’nun seçim stratejisi ile OPRUKÇU’nun seçim stratejisini karşılaştırarak sizlere anlatmaya çalışacağım. Bu seçimde başta İlçe başkanı Evren NAS, Safa ZORLU, Abdullah KAFALI, Özkan ÖZGÜVEN ve Prof. Dr. Cem ZORLU’nun seçim stratejileri etkili olmuştur. Neler yaptılar sonraki yazılarımızda anlatalım…

Bu arada Ak Parti Genel Merkezinde hazırladığımız programa göre resmi olmayan rakamlar çerçevesinde ilçemizdeki belediye meclis üyelikleri de şöyle olmuştur.

AK Parti : 14+3: 17

MHP: 11

CHP: 3

Toplam: 31

Meclise Gidenler:

AK PARTİ:

1.      ÖMER EĞER    (BÜYÜKŞEHİR MECLİS ÜYESİ)

2.      ERDİNÇ AKÇA   (BÜYÜKŞEHİR MECLİS ÜYESİ)

3.      KEZBAN ÇATLI    (BÜYÜKŞEHİR MECLİS ÜYESİ)

4.      EDİP YILDIZ (BÜYÜKŞEHİR MECLİS ÜYESİ)

5.      MEHMET TUNÇ   

6.      ERCAN ESEN   

7.      NEDİM GÜNSEVEN  

8.      İSMET TAŞKIRAN   

9.      ERCÜMENT SARIKAFA   

10.  HALİL KARAKUŞ    

11.  ALİ ENDER ERDEM   

12.  NECATİ TEKEMEN   

13.  İBRAHİM SÖKER   

14.   ZUHAL SAVAŞ   

15.  LOKMAN GÖKTAŞ   

16.  AGAH TAŞKIN     (KONTENJAN)

17.  FETHİ ERTEKİN    (KONTENJAN)

 

MHP MECLİS ÜYELİKLERİ

1.  Cengiz Uysal (BÜYÜKŞEHİR MECLİS ÜYESİ)

2.  Mehmet Vehbi Arık (BÜYÜKŞEHİR MECLİS ÜYESİ)

3.  Bahattin ÖZTÜRK

4.  Hacı ÖĞÜTLÜ

5.  Enver DOĞANAY

6.  Feridun ATALAY

7.  İsmail ŞAHİN

8.  Kemal UZUNDERE

9.  Kerim AKSOY

10.  Mustafa KALEM

11.  Mehmet Şammas TOPBAŞ

 

CHP MECLİS ÜYELİKLERİ:  (CHP Büyükşehire Meclis üyesi gönderememektedir. Sadece İlçe belediye meclis üyesi aşağıdaki gibi çıkaracağı hesaplanmıştır.)

1.  Halil ERCAN

2.  Tevfik Fikret İVGEN

3.  Yüksel AKDOĞAN

Atalarımızın dediği gibi:

Bazen öyle bir rüzgar eser ki geminiz aniden alabora olur... Her an her türlü sürprize hazır olalım. Birbirimizi kırmayalım. Bu dünya kimseyi üzmeye, kırmaya değmez derler…

Selam ve hürmetlerimle…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum